На нашу гарячу лінію надходить багато запитань щодо реєстрації електронних кабінетів без паперових сертифікатів НМТ (ЗНО), адже замість них з кінця лютого вступники отримували SMS-повідомлення з номером сертифіката та PIN-кодом. Пояснюємо основні моменти про це, а також про зміни в конкурсних пропозиціях.

  1. Чи можна реєструвати кабінет, якщо відсутній паперовий сертифікат НМТ (ЗНО) 2022 року?

Так, можна. Під час реєстрації кабінету вкажіть номер, PIN-код та рік видачі сертифіката, що вказані в SMS-повідомленні від Українського центру оцінювання якості освіти.

  1. Я зареєстрував кабінет, вибравши опцію, що сертифікат НМТ/ЗНО відсутній, але водночас я отримував SMS-повідомлення від УЦОЯО для складання НМТ. Які мої дії?

В електронному кабінеті треба перейти в блок «Сертифікат НМТ (ЗНО)» і додати туди дані, отримані в SMS-повідомленні від УЦОЯО.

  1. Чи можна реєструвати кабінет і вказати, що немає сертифікату НМТ (ЗНО), а потім, після отримання, його додати?

Так, можна. У такому разі на початку реєстрації оберіть позначку «Не маю сертифікатів НМТ (ЗНО)» і для додаткової ідентифікації заповніть інформацію про документ, що посвідчує особу, який зазначали під час замовлення документа про освіту. Щоб потім в кабінеті додати сертифікат, зазначте в блоці «Сертифікат НМТ (ЗНО)» його номер, PIN-код та рік видачі.

  1. Чи можна подавати заяви до закладів вищої освіти без сертифікатів НМТ (ЗНО), а тільки з мотиваційним листом?

Так, але виключно на небюджетні конкурсні пропозиції, де перелік спеціальностей дозволяє здійснювати прийом без результатів НМТ (ЗНО).

  1. Чому на сайті https://vstup.edbo.gov.ua/ не відображаються всі конкурсні пропозиції, які раніше були?

Порядком прийому для здобуття вищої освіти було змінено вимоги до предметів та коефіцієнтів у різних спеціальностях, тому до 20 липня 2022 року ЗВО ще можуть редагувати конкурсні пропозиції на вступ. З докладною інформацією щодо вимог до кожної спеціальності можна ознайомитися в Порядку прийому (Додаток 4) за посиланням. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0487-22#Text

Зверніть увагу: якщо для НМТ вагові коефіцієнти предметів на спеціальності визначені Правилами прийому, то для ЗНО попередніх років заклади освіти самі визначають набір предметів та їхні коефіцієнти для тієї чи іншої конкурсної пропозиції.